Mitől szép egy idegen nyelv és melyik a legszebb? Hogy erre az igazán szubjektív kérdésre ki, milyen választ ad, az több mindentől függ.
Vagy vonz bennünket más nemzetek nyelve, vagy sem. Van, aki már az óvodában a habos kakaót szürcsölgetve is tudja: a francia számára élet-halál kérdése. Mások még az utolsó pillanatban is bizonytalanok. Segítünk a döntésben!
Nem kapunk túl kreatív válaszokat, amikor arról érdeklődünk, ki, miért halogatja a diplomához szükséges nyelvvizsgát. Legtöbbünk amolyan Pató Pálként ráérősen várja a nyelvvizsgára jelentkezés megfelelő pillanatát, hiszen hol van még a diploma!
Egy idegen nyelv, történetesen az angol nyelv alapszintű, középszintű vagy felsőfokú elsajátítása napjainkban szinte magától értetődő, külső és/vagy belső motiváció eredménye egy szent cél érdekében. Hogy miért éppen angol nyelvtanulás? Rögtön érvelek.
Az angol nyelv elsajátítása viszonylag könnyű. Az angol nyelv elsajátítása viszonylag nehéz. Hogy melyik az igaz? Ki-ki döntse el maga. Minden relatív, de úgy gondolom, angolul tanulni sokkal könnyebb, mint teszem azt mandarinul. Egyszerű ábécé, körülbelül 3000 angol szóból álló alapszókincs, pár angol igeidő elsajátítása - már nyithatod is a szádat.
Ahány ember, annyiféle nyelvtanulási módszer - nem vagyunk egyformák. Van, aki remetei magányban, vért izzadva, mantraként biflázza a nyelvet, van, akire úgy ragad bármilyen idegen nyelv, mint papírra a légy (millióból egy...). Van, aki vizuális, van, aki verbális típus. Van, akinek az aktív nyelvtanulás annyi, hogy este beteszi a párnája alá a nyelvkönyvet, hátha...
A megrögzött autodidakták valószínűleg zsigerből felvonják a szemöldöküket, és rögtön elkattintanak, hiszen számukra a nyelviskolában történő nyelvoktatás érthető és/vagy mondvacsinált okok miatt kivitelezhetetlen. A fanatikusotthontanulók, egyéni nyelvtanulók lehet hogymég a keresztet is megemelik.
Vannak megkérdőjelezhetetlen indokok, melyek alátámasztják a nyelviskolán kívüli idegennyelv-képzést - ezek többnyire gyakorlati szempontok.