25 febr

Miért jó nyelviskolában tanulni?

A megrögzött autodidakták valószínűleg zsigerből felvonják a szemöldöküket, és rögtön elkattintanak, hiszen számukra a nyelviskolában történő nyelvoktatás érthető és/vagy mondvacsinált okok miatt kivitelezhetetlen. A fanatikusotthontanulók, egyéni nyelvtanulók lehet hogymég a keresztet is megemelik.

Vannak megkérdőjelezhetetlen indokok, melyek alátámasztják a nyelviskolán kívüli idegennyelv-képzést - ezek többnyire gyakorlati szempontok.

De történjen az oktatás

• bármilyen szinten: kezdő(A1), középhaladó(A2), haladó(B1), középfokúnyelvvizsga-előkészítő(B2), középfok feletti(C1), felsőfokú(C2),

• bármilyen nyelven (angol, spanyol, német, olasz, francia kurzus),

• bárhol (vidéki vagy budapesti nyelvtanfolyam), az offline tanodának számtalan előnye van az egyéni és/vagy online nyelvtanulással szemben.

A nyelviskolák előnye

Miért jó a nyelviskola? Talán mert a nyelviskola az idegen nyelvi környezetelméleti, de 3D-s manifesztációja.Legyek humánusabb? :) Rendben. Szóval nyelviskolában tanulni azért jó, mert:

• Rögtön megtörténik a visszacsatolás. A nyelvtanár segít, koordinál, ezért nem rögzülnek hibás infók, és a lehető legjobb nyelvtanulási stratégiákat tudod alkalmazni.

• A közösség ereje nem városi legenda! A remek hangulatú nyelvórák alatt új barátokra, kapcsolatokra tehetsz szert. Kicserélhetitek tapasztalataitokat, alkalmazhatjátok a tanultakat.

• Hibázhatsz - nincsen abban semmi -,lehetőséged van rögtön módosítani, kiköszörülni a csorbát.

• Nincs kibúvó, nincsenek üresjáratok: tanulni kell, beszélni kell, koncentrálni kell - nem lankadhat a figyelem -, különben hátráltatod a többieket, azt pedig nem akarhatod.

• Ha szívvel-lélekkel tanulod az angol, spanyol, francia, olasz, német nyelvet, ha megérted, hogy a kényszerből (gondolok itt például arra, hogy nincs diploma nyelvvizsga nélkül) nem akármilyenelőnyt lehet kovácsolni, számodra a nyelviskola csupa móka és kacagás, sikerélmények tárháza lesz.

• „Tanár úr kérem, én készültem."Ha nem, az elég kínos lehet számodra egy lelkes közösség előtt - ezt biztosan nem szeretnéd...

• A verbális kommunikáció hatékonyságához kétség sem férhet. A nyelvórákon emellett a testbeszédnek is jelentős kommunikációs szerepe van.

• A nyelviskolai nyelvóra alatt egyszerre több(akár az összesérzékszerved) bekapcsolódik az információszerzésbe,így a kurzuson tapasztaltak (lásd: a tananyag) több dologhoz kötődnek, később jobban előhívhatóak.

• És még a kalória is jobban ég ha nyelviskolában tanulsz, mintha otthon, egyénileg biflázol. ;)